Subsidie op zonnepanelen Breda
Ook in Breda voeren wij projecten uit voor ondernemers die hun bedrijfsdak willen verduurzamen met zonnepanelen. Wij helpen u bij het aanvragen van subsidie, maken het dak waar nodig geschikt en verzorgen de plaatsing van de panelen. Zo krijgt u het hele traject van advies tot installatie bij één partij geregeld en zet u een concrete stap in de verduurzaming van uw pand.

Onze aanpak in Breda
Een verduurzamingsproject begint bij ons met een goede voorbereiding. Wij voeren een inspectie van het dak uit en beoordelen de constructie, de draagkracht en de dakbedekking. Daaruit blijkt of het dak de zonnepanelen kan dragen of dat eerst werkzaamheden nodig zijn. Is dat het geval, dan maken wij het dak eerst geschikt, bijvoorbeeld door de dakbedekking te vernieuwen of de isolatie te verbeteren. Vervolgens brengen wij de regelingen in kaart die op dat moment bij uw bedrijf passen en lichten wij de voorwaarden toe. Welke voorwaarden er precies bij horen, kan van jaar tot jaar verschillen. Wij checken dat voordat de aanvraag de deur uit gaat. Wij ondersteunen u bij de aanvraag en verzorgen daarna de plaatsing van de panelen. U leest er meer over op onze pagina over subsidie op zonnepanelen.
Referentieproject in Breda
Een voorbeeld uit Breda zelf is de Renovatie bedrijfspand Tegelfloor in Breda. Bij dit project pakten wij een bedrijfspand grondig aan en maakten wij het klaar voor de toekomst. Het laat zien dat wij ook in deze regio renovatie en verduurzaming met aandacht voor het eindresultaat uitvoeren en panden geschikt maken voor stappen zoals zonnepanelen op het dak.
Constructieve toets voor plaatsing
Zonnepanelen voegen gewicht toe aan een dak dat daar bij de bouw meestal niet op is berekend. Voor de aanvraag en de bestelling volgt daarom eerst een constructieve toets: wat dragen de gordingen, hoe is de staat van de bevestigingen en waar liggen de grenzen. Pas met dat antwoord op tafel is een legplan te maken dat jaren houdbaar is.
Blijkt de marge krap, dan zijn er meestal oplossingen: lichtere paneeltypes, een andere verdeling over het dakvlak of een gerichte versterking van de constructie. Welke route in uw situatie past, volgt uit de berekening en niet uit aannames vooraf. Zo weet u waar u aan toe bent voordat er iets besteld wordt.
Samenwerking met Royal Brinkman
Voor de levering en montage van de panelen werken wij samen met Royal Brinkman. Die combinatie houdt de rolverdeling zuiver: Barten Projecten verzorgt het dak, de constructie en de coördinatie, de panelen komen van een partij die daar haar specialisme van heeft gemaakt. Voor u blijft het één traject met één planning.
Praktisch betekent dit dat dakwerk en installatie op elkaar aansluiten zonder wachttijd ertussen. Zodra het dakvlak gereed en goedgekeurd is, kan de montage van de panelen beginnen, en de afspraken daarover liggen vast voordat de eerste vracht wordt besteld. Zo blijft de doorlooptijd van het complete traject kort.
Dakconditie vóór de panelen
Een installatie ligt er voor de lange termijn, dus het dak eronder moet die periode ook aankunnen. Ligt er verouderde dakbedekking of beplating met gebreken, dan is vervangen vóór de plaatsing de enige logische volgorde. Het concept Energie A1+ Dak is daar precies op ingericht: eerst een gezonde, geïsoleerde dakopbouw, daarna de panelen erop.
Voor ondernemers in Breda betekent dit soms een tussenstap die niet was voorzien, maar wel één die dubbel werk voorkomt. Panelen tijdelijk verwijderen voor dakherstel is een omweg die niemand wil; een dak dat vooraf op orde is gebracht, maakt die omweg overbodig en houdt de installatie jarenlang ongemoeid. Onze werkwijze bij renovatie van een bedrijfspand staat uitgebreid beschreven op de pagina daarover.
Benieuwd naar de mogelijkheden voor uw dak en de haalbare subsidie? Vraag vrijblijvend een offerte aan.
Onze projecten in Breda
Veelgestelde vragen
Welke subsidie geldt voor zonnepanelen op een bedrijfspand?
Meerdere regelingen kunnen voor bedrijven van toepassing zijn, maar welke dat precies zijn hangt sterk af van uw situatie en van het moment waarop u de stap zet. Voor uw bedrijfsvoering betekent dit vooral dat timing van invloed kan zijn op wat haalbaar is: regelingen worden aangepast, budgetten raken op en voorwaarden verschuiven, waardoor hetzelfde project op twee verschillende momenten anders beoordeeld kan worden. Wij brengen daarom per aanvraag in kaart wat er op dat moment voor uw pand geldt, in plaats van te werken met verouderde aannames. Een randvoorwaarde die vaak over het hoofd wordt gezien, is dat de technische staat van het dak kan meewegen bij de beoordeling van een aanvraag. Bij de opname nemen wij daarom niet alleen de installatie mee, maar ook de conditie van de dakbedekking en de constructie eronder.
Moet mijn dak geschikt zijn voor zonnepanelen?
De constructie moet het extra gewicht aankunnen en de dakbedekking moet nog lang genoeg meegaan om de installatie te dragen zonder dat er binnen afzienbare tijd al onderhoud nodig is. Voor uw bedrijfsvoering betekent dit dat een verkeerde inschatting later kan leiden tot stilstand: een dak dat alsnog vervangen moet worden, betekent dat de panelen tijdelijk verwijderd en teruggeplaatst moeten worden, met alle hinder van dien. Wij toetsen beide punten daarom grondig bij de opname, aan de hand van de leeftijd van de bedekking, de staat van de constructie en zichtbare gebreken zoals lekkages of verzakkingen. Een randvoorwaarde is dat wij hierbij ook naar de afwatering en de aansluiting op goten en dakdoorvoeren kijken, omdat een installatie deze punten lastiger bereikbaar kan maken. Schiet het dak tekort, dan maken wij het eerst in orde en plaatsen wij de panelen daarna.
Werkt Barten Projecten ook buiten Zuid-Holland?
Zeker, ook buiten Zuid-Holland komen wij regelmatig over de vloer. Ons werkgebied strekt zich ongeveer een uur rijden vanaf Naaldwijk uit, wat delen van Noord-Brabant binnen bereik brengt, waaronder Breda. Voor de installatie van zonnepanelen op een bedrijfsdak maakt die afstand in de praktijk weinig verschil: wij voeren de opname, de eventuele voorbereiding van het dak en de installatie zelf uit, en stemmen de planning vooraf duidelijk met u af zodat er geen verrassingen ontstaan door reistijd. Voor projecten die net buiten dit gebied liggen, beoordelen wij per aanvraag of de aanpak haalbaar is en wat dat betekent voor de doorlooptijd. Zo houdt u ook op grotere afstand van ons kantoor een vast aanspreekpunt voor het hele traject, van de eerste beoordeling van het dak tot de oplevering van de installatie.
Ontvang vrijblijvend en snel meer info
Vul uw e-mailadres in en wij nemen contact met u op.
Een pand in Breda? Vraag een offerte aan
Wij komen kosteloos langs voor een opname op locatie en u ontvangt binnen 48 uur een reactie.

