Slotenmakerstraat 53, 2672 GC Naaldwijkinfo@bartenprojecten.nl+31 6 13 27 82 24

Subsidie asbest verwijderen Westland

In het Westland staan veel kassen en bedrijfspanden waar nog asbest aanwezig is. Barten Projecten is in deze streek thuis en begeleidt glastuinbouwers en ondernemers bij het verwijderen van asbest en het regelen van subsidie. Wij kennen de schaal van de daken en de gebruikelijke materialen in de regio, waardoor wij goed kunnen inschatten welke financiering en welke aanpak bij uw situatie passen.

Vervangen van een asbestdak met subsidie

Onze aanpak in het Westland

Wij beginnen met een goed beeld van uw pand of kas en het aanwezige asbest. In de glastuinbouw gaat het vaak om grote dakoppervlakken, waar verduurzaming na sanering veel oplevert. Wij toetsen welke regelingen op dat moment aansluiten bij uw pand en uw plannen. Wat er openstaat, verschuift door het jaar heen. Dat bijhouden hoort bij ons werk en niet bij het uwe. Per situatie bekijken wij welke regeling kwalitatief past en welke voorwaarden gelden. Vervolgens regelen wij de aanvraag, de planning en de sanering met één aanspreekpunt, zodat de juiste volgorde behouden blijft en u niet zelf hoeft te coordineren. De technische kant van het saneren leggen wij uit op onze pagina asbestsanering.

Referentieproject in het Westland

Een sprekend voorbeeld is de Renovatie kasschuur voor indoor moestuintjes in het Westland. Hier verwijderden wij het asbest en gaven het gebouw daarna een duurzame, nieuwe functie. Het project toont hoe wij in de streek sanering en hergebruik van vierkante meters combineren. Op onze pagina over de regelingen rond asbest verwijderen leest u hoe wij te werk gaan.

Energie A1+ Dak: sanering en verduurzaming gebundeld

Voor eigenaren die na de sanering meteen willen verduurzamen, bestaat het concept Energie A1+ Dak: het asbestdak gaat eraf en er komt in hetzelfde traject een geïsoleerd dak met zonnepanelen voor terug. Voor de panelen wordt samengewerkt met Royal Brinkman, een partij die de glastuinbouw van binnenuit kent.

Het sterke van zo'n bundel zit in de samenhang: één inventarisatie, één planning, één kraan en één oplevering. De aanvraagkant profiteert mee, omdat het complete plan in één keer beschreven en onderbouwd kan worden in plaats van in losse stukken per onderdeel achteraf. Ook de uitvoering wint daarbij aan snelheid.

Toetsmoment van regelingen in de planning

Regelingen kennen voorwaarden, termijnen en soms een vast moment waarop indienen mogelijk is. Daarom wordt aan het begin van elk traject uitgezocht wat er op dat moment voor uw situatie geldt en welke stukken daarvoor nodig zijn. Dat toetsmoment bepaalt mede de volgorde van de stappen die volgen.

Soms betekent dit dat de uitvoering iets naar achteren schuift om een aanvraag correct te kunnen indienen; soms kan alles direct door. Belangrijk is dat die afweging bewust wordt gemaakt, vóór de opdracht, en niet als ontdekking achteraf wanneer het werk al ingepland staat. Die keuze ligt altijd bij u, met de afwegingen op tafel.

Schaalgrootte van Westlandse daken

Daken in de glastuinbouw zijn groot in verhouding tot wat er op een gemiddeld bedrijventerrein ligt. Die schaal werkt door in alles: de fasering van de sanering, de hoeveelheid af te voeren materiaal en de omvang van het dossier bij de aanvraag die erbij hoort. Ervaring met die schaal voorkomt dat een traject halverwege vastloopt op logistiek.

Tegelijk biedt diezelfde schaal ruimte: een dakvlak dat toch vernieuwd wordt, leent zich bij uitstek om in dezelfde beweging als geheel te verduurzamen. Zo wordt één ingrijpend moment in de bedrijfsvoering volledig benut in plaats van over meerdere jaren uitgesmeerd. Het dak hoeft er immers maar één keer voor open. U leest er meer over op onze pagina over asbest verwijderen van dak en gevel.

Benieuwd welke subsidie bij uw kas of pand in het Westland past? Vraag vrijblijvend een offerte aan en wij adviseren u graag.

Veelgestelde vragen

Welke subsidie geldt voor asbest verwijderen?

Wij noemen bewust geen vaste regelingen, omdat de mogelijkheden voor het verwijderen van asbest regelmatig wijzigen en sterk afhangen van uw situatie en van het moment waarop u de aanvraag doet. Voor een glasopstand of kas gelden soms andere uitgangspunten dan voor een regulier bedrijfspand, en een combinatie met een nieuw dak of zonnepanelen kan de voorwaarden weer verschuiven. Voorafgaand aan het traject zoeken wij daarom uit welke mogelijkheden op dat moment voor uw pand van toepassing zijn, inclusief de voorwaarden waaraan u moet voldoen. Dat gebeurt tijdens de vrijblijvende opname op locatie, waarbij we ook kijken naar de staat van het dak en naar wat u na de sanering wilt realiseren. Zo krijgt u een plan dat aansluit op de actuele mogelijkheden in plaats van op verouderde informatie.

Helpt Barten Projecten bij de subsidieaanvraag?

Wij nemen deze begeleiding volledig op ons. Het inventarisatierapport volgens SC-540 en de saneringsgegevens volgens SC-530 komen uit hetzelfde traject, dus die informatie hoeft niet apart te worden aangeleverd voor de aanvraag. Samen met u stellen wij de aanvraag en de onderbouwende stukken op, en we houden rekening met de risicoklasse die uit de inventarisatie naar voren komt. Meldingen bij het bevoegd gezag en eventuele vergunningen regelen wij voorafgaand aan de start van de werkzaamheden, zodat de uitvoering niet vertraagt. Na de eindmeting ontvangt u de vrijgave, die u ook voor de verantwoording van de aanvraag kunt gebruiken. Zo houdt u tijdens het gehele proces, van eerste opname tot afronding, één aanspreekpunt.

Loont het om asbestsanering met verduurzaming te combineren?

Zodra de sanering het dak toch al open legt, grijpen veel ondernemers dat moment aan om ook te isoleren of een dakvlak geschikt te maken voor zonnepanelen. Zo voorkomt u dat de kas of het bedrijfspand later nog een keer wordt ontzien voor een afzonderlijk project. Ook voor de aanvraag pakt dit gunstig uit: sanering en verduurzaming worden dan als samenhangend geheel beoordeeld, wat de voorbereiding overzichtelijker maakt dan twee losse aanvragen naast elkaar indienen. Bij de vrijblijvende opname op locatie brengen wij in beeld of deze combinatie voor uw glasopstand of pand haalbaar is, en in welke fasering de werkzaamheden dan het handigst kunnen plaatsvinden. Zo bepaalt uw eigen situatie wat verstandig is, en ontvangt u een plan waarin sanering en verduurzaming op elkaar zijn afgestemd.

Ontvang vrijblijvend en snel meer info

Vul uw e-mailadres in en wij nemen contact met u op.

Een pand in Westland? Vraag een offerte aan

Wij komen kosteloos langs voor een opname op locatie en u ontvangt binnen 48 uur een reactie.